fbpx
 

Diş Köprüsü Nedir ? / Konya Diş Köprüsü

Diş köprüsü, bir veya birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda, yerine geçen ve dişler arasında bulunan boşluğu dolduran bir diş protezidir. Diş köprüsü, yerleştirildiği dişlerin çevresine (abutman dişler) ve diş boşluğunun üstüne (pont) geçirilerek sabitlenir.

Diş köprüsü tesbiti, diş köprüsünün yerleştirileceği yerin belirlenmesi ve diş köprüsünün tasarımının yapılması işlemidir. Diş köprüsü tesbiti sırasında, diş hekimi öncelikle dişlerin sağlıklı olup olmadığını ve diş köprüsü için uygun olup olmadıklarını değerlendirir. Daha sonra, diş köprüsü için gerekli olan abutman dişlerin ölçüleri alınır ve pont dişlerin tasarımı yapılır.

diş köprüsü
diş köprüsü tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Diş köprüsü tesbiti işlemi, diş hekiminin uzmanlığına ve tecrübesine göre değişebilir. Bu nedenle, Konya’da diş köprüsü tesbiti işlemini yaptıracağınız diş hekimini seçerken dikkatli olmanız önemlidir. Diş köprüsü tesbiti işlemini yaptıracağınız diş hekiminin, bu konuda yeterli tecrübesi olup olmadığını ve işlemin nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak anlatabileceğini sormakta fayda vardır.

Diş köprüsü tesbiti işlemini tamamladıktan sonra, diş hekimi tarafından özel olarak üretilen diş köprüsü yerleştirilir. Diş köprüsü yerleştirildikten sonra, dişler arasındaki boşluk doldurulmuş ve dişlerin düzgün bir şekilde çalışması sağlanmış olur.