fbpx
 

Lamina

Lamina nedir?

Lamina diş, bir diğer tanımıyla porselen kaplama, bireylerin dişlerinde meydana gelen deformasyon, kırılma gibi sebeplerden doğan estetik bozuklukları gidermek adına yapılır. Kişiye özel diş ölçüleri alınarak oldukça hassas bir klinik çalışma sonucu tasarımı yapılan lamina kaplamalar, dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılmak suretiyle kullanıma hazır hale getirilir. Lamina diş kaplama tekniğinin en önemli özelliği, dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan istenilen uyum ve mükemmeliyetin elde edilmesidir. Yaprak kadar ince ve saydam bir görünüme sahip olan laminalar, yapıştırıldıkları dişlerin doğal görünümüyle birebir uyum sağlayarak adeta görünmez olurlar.

Lamina Diş Yapılmasını Gerektiren Durumlar

Diş sorunları yaşayan her yaştan kadın-erkek bireye uygulanabilen lamina diş kaplamaları, özellikle diş yapılarındaki sorunlar sebebiyle estetik kaygı yaşayan bireylerin tercih ettiği bir yöntemdir. Birçok farklı sebebe dayalı olarak yapılabilen lamina diş kaplamaları,

  • Kırılmış veya aşınmış dişlerin restore edilmesi,
  • Ayrık dişlerdeki aralıkların kapatılması,
  • Beyazlatma yöntemleri yeterli olmayan sararmış ve koyulaşmış dişlerin revize edilmesi,
  • Dişlerdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesi,
  • Eskimiş ve sararmış dolguların yenilenmesi,
  • Eğrilmiş ve çapraşıklaşmış dişlerin düzeltilmesi,
  • Diş yapılarındaki kalıtsal bozuklukların onarılması gibi sebepler, lamina diş kaplaması yaptırmayı gerekli kılan sorunlardır.

Dentium her şeyden önce kesinlikle güzel hatıralar yaratmak için kuruldu.

Lamina Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Lamina diş kaplama uygulamasının her aşaması, doktor- hasta arasındaki fikir birliğine bağlı olarak ilerler. İlk seansta hastanın ağız içi ölçüleri oldukça hassas bir ölçümleme yapılarak alınır. Alınan ölçülere uygun olarak hazırlanan model üzerinde laboratuvarlarda mock-up adı verilen testler yapılır. Elde edilen model konusunda hasta ile fikir birliği oluşunca, yapıştırılacak dişlerin hazırlanması aşaması başlar.

Lamina diş kaplaması yapılacak diş sayısına göre uygulamanın süresi farklılıklar göstermekle birlikte, oldukça kısa sürelerde dişlerin yapıştırılması gerçekleşir.İlk aşamada geçici kaplamalarla uyum sürecini kontrol eden diş hekimleri, sorun yaşanmaması halinde son düzenlemeleri yaparak gerçek porselenlerin yapımı sürecini başlatır. Özel bir yapıştırıcı ile dişlere sabitlenen lamina kaplamalar, aynı gün kullanılmaya başlanabilir. Hastaların diş etlerinde bir sorun bulunmaması halinde, 2 veya 3 seans sonunda lamina diş kaplaması tedavisi sonlandırılarak hasta yeni dişlerini kullanmaya başlayabilir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Mehtap Tutuş

Yaklaşık bir yıl önce gülüş tasarımı yaptırdım gittiğimde öyle bir insanla karşılaştım ki Zahid Ak işini sevdiği o kadar belliydi tabiki sonunda bir sanat eseri çıktı ortaya iyi ki yaptırdım iyi tanımışım kendisini tekrar ellerine sağlık.

Zeynep Taşdelen

Diş doktorlarından çok korkularım vardı buraya geldikten sonra anladım ki korkularım boş yereymiş.Tedavi sürecimden çok memnun kaldım güler yüzlü personelin olduğu harika bir klinik.Diş tedavisi korkuları olan insanlara tavsiye ederim.

Burçak Öztürk

Öncelikli olarak tüm çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Güleryüzünüz ilginiz ve alakanız için. Eşimle okadar güzel ilgilendi ki farklı yerlerde almış olduğumuz fiyatlara karşılık hem uyguna hemde en iyi şekilde saglik hizmeti aldık.

Necati Gürsu

İmplant yaptırmak için gittiğimde profesyonel ve modern bir poliklinikle karşılaştım. Tüm çalışanlar güleryüzünü hiç eksik etmediler. Hijyenik bir ortamda uzman doktorların yaptığı tedavi ile ağrısız, acısız bir şekilde işlemim gerçekleşti.

Randevu
Alın


Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği