fbpx
 

Bleaching

Bleaching nedir?

Bleaching diş mineleri üzerindeki, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan renklenmeleri birkaç ton açmaya yarayan bir uygulamadır. Son derece güvenli olan yöntem diş muayenehanesinde uygulanabilmektedir.

Dişlerin Renk Değiştirmesinin Nedenleri?

Boyar madde içeren yiyecek ve içeceklerin yenmesi ve içilmesi sonucu, diş mine yüzeyinde renklenmeler oluşabilmektedir.Çay, kola, kahve ve tütün maddelerinin kullanımı sonucunda, oluşan bu renklenmeler, basit bir işlemle yok edilebiliniyor.

Dişlerdeki Renk Değiştirmeler Nasıl Önlenir?

Günlük diş temizliğine dikkat ederek ve özellikle çay, sigara, kola, kahve gibi maddelerin kullanımı en aza indirilerek, dişlerdeki renk değiştirmelerinin önüne geçmek mümkündür.

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma evde veya muayenehanede olmak üzere iki şekilde yapılır.Evde yapılacak beyazlatma işleminde, diş hekiminizin hazırladığı, kişiye özel ağızlıkların içerisine özel hazırlanmış jeller sürülerek, işlem gerçekleştirilir. Kişi ağızlıkları diş hekiminin tavsiye ettiği süre boyunca, günde birkaç kez kullanarak,dişlerinin istediği renge kavuşmasını sağlayabilir.Kliniklerde yapılan beyazlatma işlemi ise yaklaşık bir saat süren bir uygulamadır. Beyazlatma sağlayan özel kimyasallar uygulanarak, basit ve acısız şekilde beyazlatma işlemi yapılır. Diş rengine bağlı olarak, uygulamanın birkaç kez yapılması gerekebilir. Her iki yöntemde de dikkat edilmesi gerekli olan en önemli şey, uygulama sonrasında özellikle birkaç gün renklendirici içeren yiyeceklerden ve içecekleren uzak durulmasıdır.

Dentium her şeyden önce kesinlikle güzel hatıralar yaratmak için kuruldu.

Beyazlatma Sonrası Renk Kalıcı mıdır?

Beyazlatma işlemi sonrasında, renklendirici içeren maddelerin kullanımına bağlı olarak, dişlerdeki renklenmelerin ortaya çıkması mümkündür.

Bu durumlarda tek seanslık yapılabilecek beyazlatma yöntemiyle, diş beyazlığının kalıcılığı sağlanır.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Ahmet Cansever

Uzun zamandır korkum sebebiyle ertelediğim 20’lik dis çekiminin aslında hiç korkulacak bir şey olmadığını acısız ağrısız çok konforlu bir diş çekimi ile gösterdiği icin Dentium’a çok teşekkür ediyorum.

İlayda Kara

Öncelikle gayet ilgili alakalı ve bir o kadarda işini iyi yapan bir hocamız, bugünkü randevumdan ve temizliği yapılan dişlerimden gayet memnunum dişlerimin rahatladığını ilk seansta hissettim teşekkürler, kesinlikle tavsiye ederim.

Mert Keleş

Kızımın azı dişindeki ağrı için gittik. 11 yıldır aile hekimimiz gibi oldu Doktor hanım. Teknik bilgisini güler yüzü ve hoş sohbeti ile birleştirip dişle ilgili her derdimize derman oluyor sağ olsun.

Hasan İpek

Kızımın azı dişindeki ağrı için gittik. 11 yıldır aile hekimimiz gibi oldu Duygu hanım. Teknik bilgisini güler yüzü ve hoş sohbeti ile birleştirip dişle ilgili her derdimize derman oluyor sağ olsun.

Randevu
Alın


Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği