fbpx
 

Porselen

Porselen Diş Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kişilerin özellikle dişlerinden dolayı oluşan estetik kaygılarını hafifletmek ve onlara daha güzel bir gülüş elde etmek için başvurduğu porselen diş kaplama uygulaması, anında gülüş transformasyonu sağlamak üzere tasarlanan, dişlerin üzerine yerleştirilen porselen yapraklardan oluşan bir tedavi süreci olarak karşımıza çıkmaktadır. Porselen diş kaplama, bir yandan kişinin ağız fonksiyonlarını yüzde yüz yerine getirebilme amacı güderken, diğer yandan kusursuz görünüme yakın bir diş görüntüsüne kavuşmasına yardımcı olmakta ve dört dörtlük bir gülümseme kazandırmaktadır. Elbette kozmetik açıdan olduğu kadar, porselen diş kaplamaları aynı zamanda medikal açıdan da ağız ve diş sağlığında olumlu gelişmeler getirmektedir. Herhangi bir kaza ya da benzeri istenmeyen sebeplerden ötürü zarar görmüş olan dişlere de porselen diş kaplama uygulatmak mümkündür. Porselen diş nedir, porselen diş kaplatma süreci nasıl ilerler ve porselen diş kaplama hakkında bilmek istediğiniz diğer her şey, bu yazımızda sizler için derlendi.

Porselen diş kaplama, isminden de anlaşılacağı üzere porselenden elde edilen ve orijinal dişlerinizin yüzeyini kaplamak üzere tasarlanarak üretilen diş kaplama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her hastanın, her bir dişi için kişisel olarak tasarlanan ve üretime konan porselen dişler, en doğal diş görünümünü temsil edebilecek, yüksek kaliteli materyallerden elde edilmektedir. Dişlerin natürel görünüm ve rengine en yakın malzeme olan porselen, kusursuz bir gülüş tasarımı söz konusu olduğunda diş hekimlerinin en çok tercih ettiği materyallerin başında gelmektedir.

Porselen diş kaplama nasıl olur diye merak ediyorsanız, aslında işin özü çok basittir: Her bir dişten alınan özel ölçüler baz alınarak üretilen bu yaprak porselen diş setleri, hastanın ilgili dişlerine yerleştirilerek çok daha düzgün ve beyaz dişlere sahip olmasına vesile olur. Porselen kaplama ile diş düzeltme süreçlerine birazdan detaylı olarak değineceğiz, ancak öncesinde porselen diş kaplama çeşitlerine yakından bakmamız gerekiyor.

Dentium her şeyden önce kesinlikle güzel hatıralar yaratmak için kuruldu.

Porselen Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Porselen diş kaplama çeşitlerine baktığımız zaman bu tedavi yöntemlerini birden fazla kategoriye ayırmanın ve bu şekilde ele almanın mümkün olduğunu görüyoruz. Örneğin, eğer porselen diş kaplama çeşitlerini materyal açısından ele alacak olursak, porselen, seramik ya da metal diş kaplama olmak üzere üç farklı maddeden oluşan kaplama türü ile karşılaşmamız mümkün.

Bu tür kaplamalarda ana madde yine porselen olmak suretiyle, kaplamayı destekleyen madde, metal ya da seramik olabilmektedir. Kişinin doğal diş rengi de göz önünde bulundurularak, buna göre porselen kaplama diş renkleri arasından seçim yapılabilmektedir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Ayşe Yağmur

Azı dişimde şiddetli dış ağrısı sorunu için gittim. Bu soruna birebir yardımcı olup kibar güleryüzle karşılandım. Her şey çok iyiydi gece bile güvenle  gidebileceğiniz harika bir yer.

Osman İşçi

Güler yüzlü, hijyenik ve hasta sağlığını ön planda tutan, tedavinin her aşamasında ayrıntılı bilgi veren bir klinik. 8 aylık bir süreci kapsayan köprü, diş cekimi, kanal tedavisi, dolgu, diş eti tedavisi gibi farklı islemlerin yapıldığı uzun soluklu tedavide ilgileri, yaklaşımları , tavsiyeleri ve yönlendirmeleri ile tedavim başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Muazzez Ceylan

Diş hekimlerinin çok titiz çalıştığı bir klinik… Cerrahi operasyonla bir dişimi alındı ve bir dişime de kanal tedavisi uygulandı. Dişin görünümü çok güzel oldu ve dişlerimde hiçbir ağrı kalmadı. İnce işçiliği ve güler yüzü için hekimlere çok teşekkür ederiz…

Randevu
Alın


Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği