fbpx
 

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği nedir?

Günümüz diş hekimliği olanakları, inovatif teknoloji sayesinde hekim için kolaylık, hastalar için de konfor sağlamaktadır. 1980’ li yılların başından itibaren geliştirilen CEREC CAD/CAM sistemler sayesinde, eskiden günlerce süren diş restorasyon tedavileri, 1-2 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanabilir duruma gelmiştir. Ağız içerisinden kolaylıkla görüntü alabilen özel bir kamera sayesinde restorasyon yapılacak dişin ölçüsü dijital olarak alınmakta ve bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. 10-15 Dakika içerisinde dijital restorasyon tasarımı mikron boyutunda bir hassaslıkla yapılır ve üç boyutlu printer seçilen porselenin cinsine göre, 5-15 dakika arasında hiç el değmeden üretimini tamamlar. Sonrasında yapılacak cilalama işlemi sonrası, restorasyon ağız içerisine uygulanabilecek hale getirilmiş olur. Tedavinin toplam süresi yapılacak restorasyon sayısına göre değişkenlik gösterir. Fakat genellikle tedavi bir gün içerisinde, hastaların geçici diş ile yaşamasına gerek kalmadan tamamlanmaktadır.

CEREC CAD/CAM sistemler ile her türlü restoratif diş tedavisi yapılabilmektedir. Estetik diş hekimliğinde uygulanan yaprak porselenzirkonyum porselen kuronful seramik kuron ve özellikle sağlıklı diş dokusunun az kaldığı vakalarda yapılan porselen inley-onley dolgular Cerec sistemler sayesinde kısa sürede ve maksimum hassasiyetle üretilip hastalara uygulanabilmektedir.

Chairside Yöntemi Nedir?

Chairside yöntemi, özellikle restoratif tedavilerde hastaların geçici kaplama ya da dolgu kullanmasına gerek kalmadan daimi restorasyonun bir gün içinde hasta koltuktan kalkmadan tek seansta tamamlanması anlamına gelmektedir.

Dentium her şeyden önce kesinlikle güzel hatıralar yaratmak için kuruldu.

Tüm Uygulama Bir Gün İçinde Bitiyor Mu?

Tedavinin süresi uygulanacak diş sayısına göre değişkenlik gösterse de özellikle bir veya iki diş için uygulanacak restoratif tedaviler tek seansta tamamlanabilmektedir.

Diş Rengime Uygun Doğal Bir Görünüm Oluyor Mu?

Üretici firmaların sağlamış olduğu geniş ürün çeşitliliği sayesinde doğal diş rengine uygun estetik porselenler mevcuttur. Farklı renk tonlarına sahip bireylerin diş rengini tutturabilmek için gerektiğinde porselen yüzeyine makyaj yapılarak doğru rengi yakalamak mümkün oluyor.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Ahmet Cansever

Uzun zamandır korkum sebebiyle ertelediğim 20’lik dis çekiminin aslında hiç korkulacak bir şey olmadığını acısız ağrısız çok konforlu bir diş çekimi ile gösterdiği icin Dentium’a çok teşekkür ediyorum.

İlayda Kara

Öncelikle gayet ilgili alakalı ve bir o kadarda işini iyi yapan bir hocamız, bugünkü randevumdan ve temizliği yapılan dişlerimden gayet memnunum dişlerimin rahatladığını ilk seansta hissettim teşekkürler, kesinlikle tavsiye ederim.

Mert Keleş

Kızımın azı dişindeki ağrı için gittik. 11 yıldır aile hekimimiz gibi oldu Doktor hanım. Teknik bilgisini güler yüzü ve hoş sohbeti ile birleştirip dişle ilgili her derdimize derman oluyor sağ olsun.

Hasan İpek

Kızımın azı dişindeki ağrı için gittik. 11 yıldır aile hekimimiz gibi oldu Duygu hanım. Teknik bilgisini güler yüzü ve hoş sohbeti ile birleştirip dişle ilgili her derdimize derman oluyor sağ olsun.

Randevu
Alın


Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği