fbpx
 

Diş Kaplama Fiyatları 2023

Konya diş kaplama fiyatları !

Diş kaplamaları dişlerinizin görünümünü iyileştirmek ve küçük diş problemlerini düzeltmek için mükemmel bir yol olabilir. Bununla birlikte, diş kaplamalarının maliyeti dişin türüne, kullanılan malzemeye ve yaşadığınız yere bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

 

Diş kaplamalarının maliyeti dişin türüne, kullanılan malzemeye ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Diş kaplamalarının maliyeti dişin türüne, kullanılan malzemeye ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Diş kaplamaları, çirkin, lekeli veya yontulmuş dişleri kapatarak gülüşünüzü iyileştirebilen kozmetik bir prosedürdür. Diş kaplama tedavisinin maliyeti, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır:

  • Diş kaplamaları ile tedavi edilen diş sayısı;
  • Her bir diş için kullanılan malzemeler;
  • Yaşadığınız yer (şehir gibi).

 

Diş protezleri: hastanın kendi dişlerine takılır ancak kronlar kadar dayanıklı değildir.

Diş protezleri eksik dişlerin yerine kullanılır. Kronlar kadar dayanıklı değildirler, ancak daha ucuzdurlar ve bakımları daha kolaydır.

Protezler en yaygın diş protezi türüdür. Hastanın ihtiyaçlarına ve bütçesine bağlı olarak akrilik, metal veya plastikten yapılabilirler. Akrilik protezler en ucuz seçenek olma eğilimindedir; ancak zamanla lekelenebildikleri veya üzerlerine baskı uygulayan (oklüzal kuvvetler olarak bilinir) tekrarlanan çiğneme hareketleri nedeniyle şekillerini kaybedebildikleri için diğer malzemelere göre daha fazla bakım gerektirebilirler. Metal bazlı diş protezleri, kahve veya çay gibi dişlerinizi lekeleyen yiyecekler yemeyi planlıyorsanız ekstra bakım gerektirebilir – bu lekeler kolayca çıkmayacaktır!

Plastik bazlı protezler genellikle akrilik olanlardan daha dayanıklıdır, ancak çiğneme sırasında üst ve alt dişlerinizin arasında herhangi bir yiyecek kalırsa (buna interproksimal debris denir) yemeklerden sonra biraz temizlik gerektirebilir.

konya diş kaplama fiyatları, diş kaplama
Diş kaplama tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Porselen veneerler kompozit veneerlerden daha pahalıdır.

Porselen veneerler kompozit veneerlerden daha pahalıdır. Bunun nedeni daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıdır, bu nedenle onları sık sık değiştirmeniz gerekmeyecektir.

Kompozit kaplamalar da maliyetli olabilir, ancak porselenler kadar pahalı değildir. Porselenden daha az pahalı bir şey arıyorsanız, kompozit sizin için iyi bir seçenek olabilir!

 

Bir diş hekimi seçmek verebileceğiniz en önemli kararlardan biridir.

Bir diş hekimi seçmek verebileceğiniz en önemli kararlardan biridir. Doğru diş hekimi size yalnızca kaliteli diş bakımı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ziyaretleriniz sırasında kendinizi rahat hissetmenize de yardımcı olacaktır.

Kaplama ve diğer kozmetik prosedürleri uygulama deneyimi olan bir diş hekimi seçmeniz önemlidir. Gerektiğinde kliniklerinde doğru ekipmana (lazerler gibi) sahip olduklarından ve gerektiğinde ortodontistler veya ağız cerrahları gibi uzmanlara erişebildiklerinden emin olun.

 

Diş ameliyatları pahalı olabilir, bu nedenle tedaviye başlamadan önce seçeneklerinizi bilin.

Diş tedavisini karşılayıp karşılayamayacağınıza karar vermek söz konusu olduğunda, yapabileceğiniz en iyi şey seçeneklerinizi bilmektir. Bir prosedürün maliyeti, yaşadığınız yere ve ne tür bir tedaviye ihtiyaç duyulduğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişir, bu nedenle bir karar vermeden önce tüm bilgileri aldığınızdan emin olun.

Gerekirse diş hekiminize finansman seçeneklerini sorun; bazı muayenehaneler ödeme planları veya esnek ödeme yapıları sunarak hastaların her şeyi peşin ödemek yerine prosedürleri için zaman içinde taksitler halinde ödeme yapmalarına olanak tanır.

Bir ağız cerrahı veya kozmetik diş hekiminden (ikincisi diş beyazlatma gibi diş prosedürlerinde uzmanlaşmıştır) randevu almadan önce sigortanın ne kadarını karşılayacağını bilmek de yardımcı olur. Sigorta şirketleri belirli ameliyatları veya tedavileri karşılamadan önce genellikle ön izin isterler. Bu nedenle bu formların vaktinden önce doldurulduğundan emin olun!