fbpx
 

Çok Sık Başvurulan Diş Tedavileri & Tedavi Fiyatları

Çok Sık Başvurulan Diş Tedavileri Nelerdir ?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte diş tedavi yöntemleri alanında oldukça büyük ilerlemeler kaydedilmektedir. Diş tedavileri gerçeğe yakın olarak yapılır ve doğal diş görünümü ortaya çıkmaktadır. Yaygın başvurulan diş tedavileri kapsamında özellikle estetik açıdan güzel sonuçlar elde edilir. Diş ve ağız sağlığı sadece estetik açıdan değil aynı zamanda besinlerin sindirimini kolaylaştırdığı için oldukça da önemlidir.

Bununla birlikte, yılda en az iki kere diş kontrolü yaptırmak diş kayıplarının önüne geçmek için tavsiye edilmesi gerekir. Sağlıklı diş etleri ve sağlıklı diş için beslenme de çok önemlidir. Kahve çay gibi asitli içecekler dişleri olumsuz etkiler. Bu yüzden düzenli diş bakımı yapmak gerekmektedir.

dis tedavisi 1

Yaygın Olan Diş Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Yaygın başvurulan diş tedavi yöntemleri kapsamında özellikle çürüklerden dolayı diş ağrıları için tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Çürüklerinin giderilmesi için öncelikte detaylı olarak bir değerlendirme yapılır. Yaygın başvurulan diş tedavi yöntemleri de şunlardır:

Diş Eti Hastalıkları 

Dişlerde ya da ağız içerisinde oluşan bakteriler ve enfeksiyon sebebiyle diş eti hastalıkları meydana gelmektedir. Ağız hijyeni oldukça da önemlidir. Çünkü ağız hijyenine dikkat edilmediği zaman diş eti hastalıkları ortaya çıkar ve diş kemiğine kadar zarar verebilmektedir. Bu da çene kemiği ya da diş kayıplarına sebep olmaktadır. Bu sebeple günde iki defa diş fırçalama diş eti hastalıklarının önüne geçmek için tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte gülüş tasarımı tedavisinde de öncelikle diş eti hastalıkları tamamen ortadan kaldırılması gerekir.

Diş Çekimi

Birçok hasta dil ağrıları ve diş çekimi için merkezimize yaygın bir şekilde başvuru yapılmalıdır. Geri kazanılması mümkün olmayan dişler için diş çekimi tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Diş çekimi, sallanan dişlerde, ileri derecede çürük olan dişlerde ve diş eti hastalığı durumlarında uygulanmaktadır.

Kanal Tedavisi

Diş tedavi yöntemleri kapsamında uygulanan kanal tedavisi, dişlerin çürümesi ve iltihaplanması durumunda dişin sinirlerinin ve damarlarının alınması ile uygulanan bir tedavi yöntemi olmuştur. Bu tedavi yönteminde diş içerisinde kaplama ile beraber dolgu uygulanmaktadır. Çürük tedavisinden sonra Kanal tedavisi de oldukça yaygın bir uygulama olmuştur. Çocuklara dahi uygulanan bir yöntem olmuştur.

İmplant Tedavisi 

Diş kayıpları durumunda sıklıkla uygulanan diş tedavi yöntemlerinden biridir. İmplant tedavisi, çene kemiğine yapay diş köprü yapılması şeklinde uygulanmaktadır. İmplant, vücut anatomisine uygun malzemelerden üretilmektedir. Bu yüzden diş ve çene yapısına uyumlu olur. Günümüzde sıklıkla tercih edilir.

dis tedavisi 3

Porselen Diş Tedavisi 

Günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi de porselen diş tedavi yöntemindendir. Özellikle köprü çalışmalarında dişlerin üzerine uygulanan ve estetik açıdan da güzel görünmesini sağlayan bir yöntem olmuştur.

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi dişlerde çapraşıklık sorunlarında, kapanış problemlerinde, diş ve yüz şekil bozukluklarında da uygulanan bir yöntem olmuştur. Diş tedavi yöntemleri kapsamında uygulanan ortodonti tedavisi genellikle küçük yaştaki çocuklarda diş ve çenenin gelişimi için tercih edilen bir yöntem olmuştur.

Diş Beyazlatma Yöntemi

Sıklıkla başvurulan diş tedavi yöntemlerinden birisi de diş beyazlatma yönteminden biridir. Diş yapısında ortaya çıkan renk değişikliği ve sararma gibi durumlarda diş beyazlatma yöntemi uygulanır. Bununla birlikte, diş beyazlatma yöntemi ağrı ve sızı olmadan kolay bir şekilde uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımı

Günümüzde teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ile birlikte gülüş tasarımı yaygın bir şekilde artan tedavi yöntemlerinden biridir ve sıklıkla tercih edilmektedir. Gülüş tasarımı, gerekli olduğu zamanlarda botoks uygulaması ile birlikte uygulanabilmektedir. Yüz hatlarına uygun olan bir gülüş tasarımı bilgisayar ve dijital ortamda hazırlanarak hem hekim hem de hastanın onayı ile tedavi uygulaması yapılır. Her hastanın çene, yüz, diş yapısı farklı olduğundan dolayı kişiye özel tasarımlar planlanmaktadır.

dis tedavisi 2