fbpx
 

Gülüş Tasarımı Fiyatı Nedir ? / 2023

Gülüş tasarımı; gülüşü meydana getiren diş, diş eti, çene ve genel ağız yapısını bir bütün olarak ele alarak buradaki bozuklukları düzeltmek ve estetik bir gülüş ortaya çıkartmak anlamına gelen bir kavramdırGülüş Estetiği en iyi diş görünümünü sağlamak için farklı operasyonalarla şekillendirilebilir. Gülüş estetiği fiyatları, genellikle diş bozukluğunun büyüklüğüne göre 1650-3500 TL arasında değişmektedir.

Gülüş Estetiği Diş Müdahaleleri:

Dişlerdeki duruş ve pozisyon bozukluklarının düzeltilmesi:

Çapraşıklık gibi dişlerin yamuk ve asimetrik duruşunu düzeltmek için yapılan çalışmalardır. Diş hekimleri bu bozuklukların tedavisi için genellikle diş teli kullanırlar. Yaş ilerledikçe ortodontik diş telinin etkisi azalacağı için alternatif tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Diş teli farklı çeşit ve uygulama metotları olan bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla gülüş estetiği fiyatları hesaplanırken kullanılan diş teli çeşidi önemlidir. Türk Dişhekimleri Birliği tarafından 2019 yılı için belirlenen diş teli (braket) fiyatları aşağıda belirtilmiştir. Bu fiyatlar kliniklere göre değişkenlik gösterebilir.

gülüş tasarımı

Eksik dişlerin yeniden yapılması ve onarılması;

Herhangi bir sebeple kaybedilmiş dişler gülüş estetiğini zedeleyen faktörlerden biridir. Tedavisi genellikle dental protezler ve dental implantlar ile mümkün olmaktadır. Günümüzde kullanılan onlarca farklı dental protez çeşidi ve yüzlerce farklı dental implant markası bulunmaktadır. Haliyle gülüş estetiği fiyatları da çok çeşitlenmektedir. Ancak Türk Dişhekimleri Birliği’nin 2023 yılı için belirlediği uygulama fiyatları size ihtiyacınız olan bilgiyi verecektir. Unutulmamalı ki bu fiyatlar taban uygulama fiyatları olup kıymetli metal ücreti gibi bazı ek ücretleri içermemektedir.

  • Sararmış dişlerin beyazlatılması:

Gülüş estetiği fiyatları konusunda belirleyici rol oynayan son faktör de diş beyazlatma fiyatları. En iyi korunan ve günlük bakımları aksatılmayan dişler bile zamanla doğal beyaz rengini kaybederek sararır. Ancak günümüzde diş beyazlatma teknolojileri bu sararmayı kolayca tersine çevirerek gülüş estetiğini sağlamayı mümkün kılıyor. Türk Diş hekimleri Birliği’nin 2019 yılı için belirlediği uygulama fiyatları size bu konuda ihtiyacınız olan bilgiyi verecektir. Tabii bu fiyatlar kliniklere göre farklılık gösterebilecektir.

Gülüş Estetiği Uygulamaları Hangi Tedavileri içerir?

Kusursuz bir tedavi sonucu alınmasında en önemli aşama çekilen fotoğraf ve alınan ölçülerin ışığında dijital ortamda belirlenen tedavi planlama adımıdır. Bu adımda ağız ve diş yapınız ile kişisel beklentilerinize göre uygulanabilecek tedavileri kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Pembe Estetik: Diş eti estetiği olarak da tanımlayabileceğimiz pembe estetik, diş etlerinin renginde ve yapısında gerçekleştirilen değişiklikleri ve düzenlemeleri içerir.
  • Kron (Kaplama): Diş eti çizgisinin üzerindeki tüm çürümüş veya hasar görmüş yapıyı gidermek amacıyla dişin tamamına adeta bir şapka gibi uygulanan tedavilerdir.
  • Yaprak Porselen (Laminate Veneer): Diş dokusunda mümkün olduğunca az aşındırma yapılarak, hatta bazı bölgelere hiç dokunmadan uygulanan kozmetik bir tedavi yöntemidir.
  • Kompozit Lamina (Bonding): Kalıtımsal estetik problemleri veya sonradan oluşan çürüme, dış yüzeyinde soyulma-çatlama-şekil bozukluğu gibi problemleri onarmak amacıyla; genellikle ön dişler için tercih edilen bir uygulamadır.
  • Şeffaf Diş Telleri ve Şeffaf Plak: Isırma bozukluklarını, çarpık dişleri ve hizalanma sorunlarını gidermek için klasik metal tellerin yerine tercih edilen daha estetik görünüme sahip braketlerdir.
  • Ortodonti: Diş ve çene yapısının standart insan anatomisine uygun şekilde düzenlenmesi için uygulanan tedavi prosedürüdür. Alt – üst çenelerden birinin daha ileride olması, dişlerin doğru kapanmaması veya dişlerdeki duruş bozukluğu sorunlarında ihtiyaç duyulur.
  • İmplant: Diş eksikliklerinde İyi bir protez ve doğru bir okluzyon ile doğal çiğneme fonksiyonu geri kazandırılması için tercih edilir.
  • Diş Beyazlatma (Bleaching): Dişlerin yüzeyindeki mine ve minenin bir iç tabakası olan dentine dokusunun koyu rengini beyazlatma ajanları ile tedavi edilmesidir. Parlak ve genç bir gülümsemenin önemli adımlarından biridir.