fbpx
 

Kanal Tedavisi Konya

Kanal tedavisi !

Bir dişi çektirmek yerine kanal tedavisi yaptırmanın birçok faydası vardır. Örneğin, pulpa odasına veya ötesine ulaşmış ve ameliyat gerektirecek bir diş çürüğünüz varsa, dişinizin ölmesi mümkündür. Ancak kanal tedavisi ile gereğinden fazla diş kaybetme riski yoktur (ağız hijyeni ile ilgili olanlar hariç). Bu, çürük ve diş eti hastalığı gibi diğer sağlık sorunlarının neden olduğu daha fazla hasarı önleyebilir.

 

Kanal tedavisi ameliyata bir alternatiftir.

Kanal tedavisi diş çekimine bir alternatiftir. Kanal tedavisi, aksi takdirde kaybedilecek olan bir dişi kurtarabilir ve ayrıca diş çekiminden daha az invazivdir. Bununla birlikte, kanal tedavisi her zaman gerekli değildir ve kanal tedavisinin tüm faydalarını sunmaz. Örneğin, bazı kişiler işlem sırasında ve sonrasında enfeksiyon veya ağrı korkusuyla diş hekimlerinin ağızlarını delmesini istemezler (bu da geri dönmemelerine neden olabilir). Bu durumlarda, pulpa odasını delmek ve tüm pulpa dokunuzu içeriden çıkarmak yerine dolgu veya kron gibi diğer seçenekler mevcuttur (bu işleme “endodontik” denir).

 

Kanal tedavisi dişlerinize daha fazla zarar gelmesini önler.

Kök kanalı olan bir dişin kırılma veya çürüme olasılığı, kök kanalı olmayan bir dişe göre daha düşüktür, çünkü enfekte bölgedeki bakteriler vücudunuzun diğer bölgelerine yayılamaz. Bu, enfeksiyonun kemik ve yumuşak doku enfeksiyonları (osteomiyelit) gibi ciddi sorunlara neden olabileceği diğer alanlara yayılmasını önleyebilir. Bu aynı zamanda dişinizi çektirmek istediğinizde pahalı bir çekim prosedürü uygulamanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir çünkü kanal tedavisi bakterileri ağzınızın içinde tekrar iyileşene kadar uzak tutacaktır.

kanal tedavisi
Kanal tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

 

 

Kanal tedavisinin nihai sonucu , ömür boyu yemek yemeye ve gülümsemeye devam eden doğal görünümlü, rahat bir diştir.

Kanal tedavisinin nihai sonucu, ömür boyu yemek yemenizi ve gülümsemenizi sağlayacak doğal görünümlü, rahat bir diştir.

Diş normal bir diş gibi görünür ve hissedilir. Ağzınızdaki diğer dişlerle aynı boyut, şekil ve renktedir – diğer sağlıklı dişlerden hiçbir farkı yoktur! Zarar verme veya kırma endişesi olmadan çiğneyebilirsiniz; dişinize bir şey olursa, hemen düzeltmek için yanınızda olacağız!

Bir dişi çektirmek yerine kanal tedavisi yaptırmanın birçok faydası vardır.

Dişinizi çektirmek yerine kanal tedavisi yaptırmanın size birçok faydası olduğunu da biliyor muydunuz?

  • İçiniz rahat olsun – Dişinizi kaybetmekten endişe ediyorsanız ya da dişiniz hasar görmüş ve çiğnerken acı veriyorsa, bunun yerine kanal tedavisi yaptırmak içinizi rahatlatabilir. Bu işlem için kuron veya köprü de gerekmeyecektir!
  • Daha iyi genel sağlık – Sağlıklı bir ağız, düzgün yemek yiyebilmek ve net konuşabilmek için gereklidir; sadece yemek yemeyi keyifli hale getirdiği için değil, aynı zamanda zaman içinde çürüklerin gelişmesini önlemeye yardımcı olduğu için. Kanal tedavisi, tüm riskleriyle birlikte (örneğin enfeksiyon) geleneksel dolguların kullanılmasına kıyasla daha hızlı iyileşme süreleri sağlar.
  • Daha iyi bir gülümseme – Endodontik tedaviye kıyasla diş çekimi sırasında çevre dişlere daha az zarar verilmesi, yalnızca daha az acı çekileceği anlamına gelmez, aynı zamanda ileride daha iyi görünen gülümsemeler anlamına da gelir!
  • Daha uzun ömürlü çözüm – Endodonti 4-6 yıl sürerken, kök kanalları daha dayanıklı yapıları nedeniyle onlarca yıl dayanır ve bu da ömrü boyunca daha az ziyaret anlamına gelir.”