fbpx
 

Konya’da İmplant Tedavisi !

Konya’da İmplant Tedavisi

Diş implantları yıllardır eksik dişlerin yerine yenilerini koymanın en yaygın yollarından biri olmuştur. Prosedür bir ağız cerrahı tarafından gerçekleştirilir ve çene kemiğine bir implant yerleştirilmesini içerir, böylece eksik bir dişin yerine kullanılabilecek sahte bir diş veya köprü için bir temel haline gelir. Bu yapay diş sadece gülüşünüzü geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir ağrı olmadan düzgün bir şekilde çiğnemenize izin verdiği için genel sağlığınızı da iyileştirir.

 

Dental implantlar, doğal dişlerin yerine kullanılan yapay dişlerdir.

 

Dental implantlar, eksik veya kaybedilmiş doğal dişlerin yerini alan yapay dişlerdir. Çok çeşitli malzemelerden yapılabilen yedek dişleri tutturmak için kullanılırlar. Diş implantı çene kemiği ile kaynaşarak yeni dişiniz için güçlü bir temel oluşturur. Dental implantlar, yaralanma, hastalık veya diğer faktörler nedeniyle bir veya daha fazla doğal dişini kaybeden kişiler için yedek dişleri sabitlemek için kullanılabilir.

Tekli ve çoklu dental implantlar mevcut olsa da, çoğu kişi ya sadece bir dişleri eksik olduğu için ya da aynı anda birden fazla dişin değiştirilmesi gerektiğinde gülüşlerinin doğal görünmesini istemedikleri için tek diş tedavisini tercih etmektedir.

 

Dental implantlar, üzerlerine diş protezlerinin monte edilmesine ek olarak çene kemiğine yerleştirilir.

 

Diş implantları çok güçlü ve destekleyici bir doku olan çene kemiğine yerleştirilir. Protezler bu implantların üzerine monte edilir. Protezlerin aksine, diş implantlarının geceleri veya yemek yerken ve içerken ağzınızdan çıkarılması gerekmez. Bunun yerine, artık ihtiyaç duyulmadığında kolayca çıkarabilirsiniz; eksik dişler için daha kalıcı bir çözüm isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir.

 

Dental implant tedavisi günümüzde ileri teknoloji cihazlar ile çok basit ve kolay bir işlemdir.

 

Dental implantlar, eksik dişlerin yerine yenilerini koymak isteyen kişiler için mükemmel bir çözümdür. Dental implantlar, sürekli basınç ve strese dayanabilen doğal bir kemik yapısı olan çene kemiğine yerleştirilir. Ayrıca diş implantları, herhangi bir hareketi önlemek için onları çene kemiğine kalıcı olarak bağlayan bir ankraj sistemi ile tasarlanmıştır.

Günümüzde dental implant tedavisi, dişleriniz üzerinde çalışmaya başlamadan önce tedavilerimizi verimli bir şekilde planlamamıza olanak tanıyan sanal modeller oluşturmak için ağzınızın topografik taramalarını kullanan 3D görüntüleme sistemleri gibi yüksek teknolojili cihazlarla çok basit ve kolay bir prosedürdür. Bu tür bir tedaviyle ilgili en önemli şey, harika görünmenizi sağlarken tam bir konfor sağlamasıdır!

implant tedavisi, Konya'da İmplant Tedavisi

Sağlıklı bir diş eti dokusu sağlamak ve implantın uzun ömürlü olmasını sağlamak için ağız ve diş sağlığını iyi tutmak gerekir.

 

Özellikle diş çekiminden sonra ağız sağlığının iyi tutulması önemlidir. Bu, gelecekte implantı etkileyebilecek diş eti hastalığını önleyebilir. Dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçaladığınızdan ve evde bakımını yaptığınızdan emin olmanız da önemlidir, çünkü bu dişlerinizin sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır.

İmplantınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için, dişlerinizi manuel bir diş fırçası kullanmaktan daha iyi temizleyeceğinden elektrikli bir diş fırçası kullanmanızı öneririz. Fırçalama veya diş ipi kullanımından sonra (gerekirse) gargara da kullanabilirsiniz, ancak zamanla diş etlerinize zarar verebileceğinden alkol bazlı gargaralardan kaçınmanızı öneririz.

 

Yaşlılık veya doğum kusurları bazen hastaların güçlü dişlere sahip olmasını engelleyebildiğinden, sonuç olarak diş kaybı meydana gelebilir.

 

Yaşlılık veya doğum kusurları bazen hastaların güçlü dişlere sahip olmasını engelleyebildiğinden, sonuç olarak diş kaybı meydana gelebilir. Bu durumda implant tedavisi eksik dişlerin yerine konması için en iyi çözümdür.

 

Bu hasta grubunun çiğneme ve ısırma gibi sorunlar nedeniyle katı gıdaları tüketmesi genellikle zordur.

 

Birçok hasta diş kaybıyla yaşamak istemez. Eğer siz de onlardan biriyseniz, diş implantları sizin için doğru çözüm olabilir. Diş kaybı yaşlandıkça doğal olarak meydana gelebilir veya bir yaralanma ya da başka bir tıbbi durum nedeniyle oluşabilir.

Neden diş implantlarını düşünmeliyim?

Diş implantları, bir dişini veya dişlerini kaybetmiş olan ve çiğneme ve net konuşmada iyi işlev gören doğal görünümlü dişler isteyen hastalar için iyi bir çözümdür. Dental implantlar, orijinal dişlerinizin köklerinin bulunduğu yere yerleştirilen metal armatürler kullanılarak bir veya daha fazla eksik dişin yerini alır. Bu metal armatürler, tıpkı doğal dişler gibi görünen yapay kronlar (kapaklar) için temel görevi görür!

 

Sonuç olarak, hasta dışarı çıkmak ve başkalarıyla birlikte yemek yemek gibi sosyal aktivitelerden mahrum bırakılmamalı, ancak düzenli diş ve ağız bakımına dikkat edilmelidir.

 

İmplantların uzun ömürlü olmasını sağlamak için implant kronlarınızı ve diş eti dokunuzu sağlıklı tutmalısınız. Düzenli olarak diş fırçalayarak, diş ipi kullanarak ve profesyonel temizlik için altı ayda bir diş hekiminizi ziyaret ederek iyi bir ağız ve diş sağlığını koruyabilirsiniz. Ayrıca bol miktarda sebze, meyve, tahıl, fındık ve tohum içeren dengeli bir diyet uygulamanız önerilir. İmplantlarınızın kuronlarında diş çürüğü oluşmasını önlemek için, yatmadan önce günde bir kez düzenli fırçalamanın yanı sıra antiseptik bir diş macunu ile günde iki kez fırçalamanız önemlidir.

Konya’da implant tedavisini üstün hizmet ve uzman hekimlerin elinden görebilmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz..