fbpx
 

Porselen Lamina Tedavisi Konya

Porselen Lamina Tedavisi Nedir ?

Lamina, dişlerin üzerine yerleştirilen ince bir porselen tabakasıdır. Bu işlem gülüşünüzün görünümünü iyileştirmek, rengi solmuş veya düzensiz dişleri örtmek ve zayıf veya hasarlı dişleri daha fazla hasardan korumak için yapılabilir. Lamina sadece etkili değil aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 

Lamina dişlerin üzerine yerleştirilen ince bir porselen tabakasıdır.

Porselen laminalar, dişlerin üzerine yerleştirilen ince bir porselen tabakasıdır. Porselen tabakalar dişlere yapıştırılır ve porselen tabakalar reçine kompozit ile dişlere yapıştırılır.

 

Laminalar çeşitli diş problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Lamina çeşitli diş problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Dişlerinizin renk ve şeklinin yanı sıra aralarındaki boşluğu iyileştirmek için de kullanılabilirler. Kaplamalar ayrıca diş hassasiyetini tedavi etmek veya çürük veya diş eti hastalığı nedeniyle hasar görmüş dişlerin görünümünü iyileştirmek için de kullanılabilir.

Çoğu durumda, porselen laminasyon size mevcut dişlerinizin üzerine geleneksel diş kronları veya implantlar uygulamaktan daha doğal görünümlü bir gülümseme sağlayacaktır. Ayrıca porselen kronlardan daha ucuzdur ve bonding veya beyazlatma tedavileri gibi diğer kozmetik diş prosedürlerine kıyasla genel olarak daha hızlı sonuç verir.

 

Gülümsemenin görünümünü değiştirmek, çipli veya kırık dişleri veya dişler arasındaki boşlukları düzeltmek için kullanılabilirler.

Porselen laminalar, dişlerinizin ön yüzeyine yapıştırılan ince, özel yapım porselen parçalarıdır. “Gülüş tasarımı” için veya bir gülüşün görünümünü değiştirmek için kullanılabilirler. Bu kaplamalar ayrıca yontulmuş veya kırılmış dişler, dişler arasındaki boşluklar ve renksiz veya lekeli dişler dahil olmak üzere çeşitli diş problemlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

 

Bu prosedür ayrıca hasarlı veya zayıf dişleri daha fazla hasardan korumak için de kullanılır.

Porselen lamina, hasarlı veya zayıf dişleri daha fazla hasardan korumak için de kullanılır. Yontulmuş, çatlamış veya kırılmış bir dişiniz varsa, porselen lamina dişinizi daha fazla hasardan korumaya yardımcı olabilir. Diş hekiminiz sağlıklı dişinizin minesini çıkaracak ve ardından altında kalan dentine ince bir porselen tabakası yapıştıracaktır.

porselen lamina tedavisi konya, konya diş kliniği
Porselen lamina tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Prosedür diş hekimine birkaç ziyaret gerektirir.

Porselen lamina tedavisi, vakanızın karmaşıklığına bağlı olarak tek bir ziyarette veya birden fazla ziyarette tamamlanabilen minimal invaziv bir prosedürdür. Ziyaret sayısı hastadan hastaya değişir ve kaç dişin tedavi edildiğine ve diş implantlarının gerekli olup olmadığına bağlıdır.

İlk ziyarette dişleriniz, diş etleriniz ve ısırığınız değerlendirilerek gülüşünüz için en uygun sağlığı elde etmek üzere ne tür bir diş dizilimine ihtiyacınız olduğu belirlenecektir. Mükemmel ağız sağlığı, yiyecekleri ısırmak, daha küçük parçalara ayırmak ve güvenli bir şekilde yutmak için bir ekip olarak düzgün bir şekilde birlikte çalışabilmeleri için dişlerin düzgün hizalanmasıyla başlar.

Bu noktada, porselen lamina tedavisine (PLT) başlamadan önce yapılması gerekebilecek ek diş işleri hakkında da konuşacağız. Bazı hastalar PLT’ye başlamadan önce ortodontik tedaviye ihtiyaç duyabilir çünkü doğal kapanışları, işlem sırasında dişlerinin arasına porselen laminalar yerleştirebilmemiz için ağızlarını yeterince rahat kapatmalarına izin vermez. Ayrıca eksik dişleriniz veya diş eti çekilmesi sorunlarınız varsa (kemiğin diş eti çizgisinden uzaklaştığı durum), PLT’ye başlamadan önce sinüs lifti veya greft gibi ek prosedürler önerebiliriz, böylece işlemimizin en iyi şekilde çalışması için her dişin etrafında yeterli sağlıklı doku kalır!

 

İşlem dişin hazırlanmasını ve ölçü alınmasını içerir.

Prosedür dişin hazırlanmasını ve bir ölçü alınmasını içerir. Daha sonra size takmanız için geçici bir kuron verilecektir, bu da vakanızı daha fazla değerlendirmemizi sağlar. Porselen lamina doğal diş yapısına yapıştırılır ve daha sonra gülüşünüzün konturlarına uyacak şekilde şekillendirilir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, yeni kaplamanıza mükemmel şekilde uyan kalıcı bir kaplama ile size geri döneceğiz!

 

Tedaviye başlamadan önce diş hekiminiz ideal bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir.

Tedaviye başlamadan önce diş hekiminiz ideal bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir. Size tıbbi geçmişiniz hakkında sorular sorulacak ve diş muayenesi olmanız gerekebilecektir. Diş hekiminiz iyi bir ağız hijyenine, sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olduğunuzdan ve mevcut bir diş probleminiz olmadığından emin olacaktır.

 

Tedavinin sonunda, gülüşünüz doğal görünümlü ve uzun ömürlü sonuçlarla restore edilecektir!

Tedavinin sonunda, gülüşünüz doğal görünümlü ve uzun ömürlü sonuçlarla restore edilecektir! Prosedür ağrılı değildir ve hızlıdır. Sadece birkaç ziyarette tamamlanabilen basit bir işlemdir.