fbpx
 

Konya Ortodonti Tedavisi

Konya Ortodonti Tedavisi !

Ortodonti tedavisi, güzel dişlere sahip olmak isteyen ancak aynı zamanda çene problemleri olan kişiler için iyi bir seçenek olabilir. Ortodonti, hastanın çenesini düzenlemek için kullanılır ve bu tedaviler diş çekimlerini içerebilir veya içermeyebilir. Ortodonti genellikle hastalar 12 ila 18 yaşları arasındayken yapılır; ancak çocuğunuzun bu yaştan önce ortodonti tedavisine ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, bölgenizdeki yerleşik bir ortodontistle iletişime geçerek bunu yapmanız mümkündür.

 

İnsanların bir çoğu çene düzensizliklerinden şikayetçi ve karşı karşıya oldukları bu problemler onların görüntüsünü bozmakta ve sağlık problemlerine neden olmaktadır.

Yapılan çalışmalar çene düzensizliklerinin yaygın bir sorun olduğunu göstermiştir. Çene düzensizlikleri hasta için sağlık sorunlarına ve görünüm problemlerine neden olmaktadır. Bu sorunların ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi bu konuda en etkili yöntem olduğu için önerilmektedir.

 

Ortodonti tedavileri ise bu insanların çene düzenlemelerini sağlayarak; daha güzel bir görüntüye sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.

Ortodonti tedavisi ağız sağlığı bakımının önemli bir parçasıdır ve her zaman istediğiniz gülümsemeye kavuşmanıza yardımcı olabilir. Dişlerin maloklüzyonunu (yanlış hizalanmasını) düzelterek daha çekici görünmelerini, daha rahat hissetmelerini ve daha iyi işlev görmelerini sağlayan bir tedavidir. Ortodontistiniz çene hareketinizi inceleyecek ve ardından özel ihtiyaçlarınız için hangi tip apareyin ideal olacağını belirleyecektir.

Diş hekiminiz aşağıdaki durumlarda ortodontik tedavi önerebilir:

  • Çapraşık dişler veya çarpık dişler
  • Ön dişleriniz arasında boşluklar
  • Çenenin yanlış hizalanması veya overbite (üst ön dişler dışarı çıktığında), underbite (alt ön dişler dışarı çıktığında) veya crossbite (hem üst hem de alt diş sırası birbirine değdiğinde) gibi ısırma sorunları. Ortodonti ayrıca alt çene kırıkları gibi çene ameliyatlarından veya uyku apnesi ameliyatlarından sonra, uyku evrelerinde daha iyi hava yolu stabilitesi sağlamak için yeniden konumlandırma gerektiren yüz yapısında değişiklikler olduğunda da kullanılabilir.
konya ortodonti tedavisi
Ortodonti tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Ortodonti tedavisi ile birlikte hastalar sadece daha estetik sonuçlara ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda diş etlerinin ve diş çekilme durumlarının da önlenmiş olmasını sağlamaktadırlar.

Ortodonti tedavisi çene düzensizliklerini düzeltmek, diş eti hastalıklarını önlemek ve dişleri kurtarmak için harika bir yoldur. Dişlerinizi düzleştirerek gelecekte diş sağlığınızla ilgili sorunlardan kaçınabilir ve daha güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz. Ortodonti tedavisi ayrıca diş çürüğü riskini azaltarak ağız sağlığınızı da iyileştirebilir.

 

Ortodonti tedavileri, uzman bir ortodontist tarafından yapılmalıdır.

  • Ortodontistler, eksik dişlerden veya çene kemiğindeki hasardan kaynaklanabilecek çene düzensizliklerini tedavi etmek üzere eğitilmişlerdir.
  • Ortodontistler ayrıca yanlış hizalanmış dişler, dişler arasındaki boşluklar ve ısırma sorunları gibi diğer diş sorunlarını da tedavi edebilirler.
  • Ortodonti, maloklüzyonları (uyumsuz ısırıklar) düzeltmeye odaklanan bir uzmanlık alanıdır. Kelime Yunanca orthos (düz) ve odous (diş) kelimelerinden gelmektedir.
  • Bir ortodontisti ancak alanında en az beş yıldır köklü bir geçmişe sahipse ziyaret etmelisiniz.

 

Dentium kliniklerinde bulunan uzman diş hekimlerimizden randevu almak için sitemizdeki formları doldurabilir yada kliniklerimizi arayarak randevularınızı oluşturabilirsiniz.